Recenzija serije: Teorija velikog praska

0

Avanture geek četvroke predvođenje urnebesnim Sheldonom, i njihove prijateljice konobarice, nastavljaju se i u šestoj sezoni

 

INFO

Uloge: Johnny Galecki, Jim Parsons, Kaley Cuoco, Simon Helberg, Kunal Nayyar, Sara Gilbert , Melissa Rauch

Godina premijere: 2007

Broj sezona: 6

 

KULT FAKTOR: 9,3

Kritika i gledatelji se teško slože, ali ne i u slučaju Teorije velikog praska koja je puni pogodak po mišljenju i jednih i drugih. Serija ulazi u šestu sezonu, a gledanost rasti iz godine u godinu pri čemu je gledanost u petoj sezoni gotovo pa duplo veća nego u prvoj. Ne samo da raste gledanost nego i broj Emmyja kojima je serija nagrađena, posebno Jim Parsons (Sheldon) koji je čak nagrađen i Zlatnim globusom.

Kako vrijeme ide, a serija niti malo ne gubi na interesantnosti, usudit ćemo se reći da je ovo najbolja humoristična serija današnjice te da je očigledno da će jednog dana, kada emitiranje prestane, imati kultni status.

Teorija velikog praska se vrti oko dva cimera, Leonarda (Johnny Galecki) i Sheldona, dva genijalca koji se ne snalaze u stvarnom životu, pogotovo kada su žene u pitanju. Njihovo društvo čine Howard (Simon Helberg) i Rajesh (Kunal Nayyar), dva jednako geek prijatelja, te konobarica Penny (Kaley Cuoco) koja je suprotnost njima. Njihova nemogućnost uklapanja u normalan život, sasvim očekivano, dovodi do niza smiješnjih situcija.

 

GLEDLJIVOST: 9,6

Ukoliko serija nema poznatog glavnog glumca koji nosi cijeli show, poput recimo Charlie Sheena u Anger managementu ili prije Dva i pol muškarca, sve će ovisiti o humoru. Prije nego je Teorija velikog praska premijerno prikazana Johnny Galecki je već bio zaboravljen i rijetki su ga se sjećali kao momka DJ iz Roseanne, Simon Helberg je imao par epizodnih uloga u drugim serijama, dok su Jim Parsons, Kaley Cuoco i Kunal Nayyar bili potpuno nepoznati. Pet godina kasnije, sasvim je druga priča.

Jim Parsons, je zahvaljujući urnebesnom liku Sheldona, možda postao najpoznatiji, ali cijela ekipa je itekako postala prepoznatljiva. Možda još nitko nije napravio iskorak u filmsku industriju ali širom cijelog svijeta svi će ih znati prepoznati kao Penny, Howarda ili Leonarda. I sve to zahvaljujući neviđeno zabavnom i inteligentnom humoru koji je svojevrsni trade mark Teorije velikog praska. Svi mi volimo zanimljive činjenice a u seriji ih, na potpuno nenametljiv način, možete saznati jako puno, najčešće iz usta Sheldona.

Znanje je, zahvaljujući geek četvorci, postalo zanimljivo a to je možda i najveći uspijeh ove serije.

 

MUŠKOST: 6,8

Četiri geeka koji ne znaju kako se uklopiti u stvarni život a pogotovo ne znaju kako sa ženama, kako to može u sebi imati iti malo muškosti. Problem kod našeg sustava ocjenjivanja jest taj što se gledljivost dijeli s tzv. guy appealom, a guy appeal i nije baš najjača strana ove serije. Nekako sumnjamo da bi se itko htio ugledati na Sheldona, koliko god on zabavan bio.

Možda da se orjentiramo na glavnu žensku ulogu? Kelly Cuoco jest simpatična i slatka ali nije sex simnol koji će nas ostaviti bez daha. Potraga za magnetom za muškarce nikada nije bila teža pa ćemo se uhvatiti za slamku spasa – stripove. Batman, Flash Gordon, Green Lantern i ostali superjunaci su muška stvar, a četvroka glavnih geekova su veliki strip kolekcionari!

About author

Kult portal

Vodeći se tvrdnjom da nas nitko ne može napraviti boljima nego mi sami, Kult je web magazin namijenjen muškarcima koji se trude i žele biti – bolji

No comments

Recenzija serije: Breaking bad

Profesor kemije i propali učenik koji se nikako ne može srediti jedan su od najzanimljivijih parova koje smo gledali na TV ekranima     Uloge: ...